KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Relieftavlor 13073257
nr 1307 3257
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Relieftavlor, 2 st, Signerad, daterad 1967, metall på pannå, 40x33 cm
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 17 februari 2020
kl 20:21:19
14/2 21:20:19
1.000 kr
17/2 20:16:20
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko